Alternatywa dla klasycznej stolnicy

Ciężkie, drewniane stolnice były typowe dla naszych babć, które nie wyobrażały sobie przygotowywania posiłków na czymkolwiek innym. Niestety, takie stolnice były również trudne w czyszczeniu, a pozostające resztki jedzenia nie wpływały pozytywnie na ich higieniczność. Co więcej, stolnice były ciężkie i trudne do schowania w bezpieczne miejsce, bo zajmowały sporo przestrzeni. Teraz jednak jest dla nich alternatywa.

Teraz, zamiast męczyć się z klasyczną stolnicą, o wiele lepiej jest zainwestować w wygodne, nowoczesne akcesoria – takie jak mata silikonowa. Sprawdźmy, do czego może się przydać i dlaczego jest wygodna.

Zalety maty silikonowej jako stolnicy

mata-do-pieczeniaMaty wykonane z trwałego, higienicznego silikonu świetnie sprawdzają się w większości przypadków, gdy chcemy zaoszczędzić miejsce przeznaczone na klasyczną stolnicę. Są lekkie i można je składać, dzięki czemu zmieszczą się wszędzie. Dodatkowo są higieniczne i łatwe w czyszczeniu; dzięki materiałowi jedzenie do nich nie przywiera, dlatego świetnie sprawdzą się podczas szybkiego przygotowania dań.

Nie tylko stolnice

Warto wiedzieć, że maty wykonane z silikonu, np. z narysowanymi podzielnikami, to nie tylko stolnice. Znaleźć można również specjalne maty do zapiekania potraw, z wyznaczonymi miejscami np. na okrągłe makaroniki. Specjalne maty o ząbkowanej strukturze świetnie sprawdzą się z kolei w przypadku usuwania nadmiaru tłuszczu ze smażonych czy pieczonych potraw.

Maty silikonowe znajdziesz w sklepie AleDobre.pl – więcej na…