Czujnik gazu zabezpiecza domowników

Wśród zagrożeń jakie czają się w każdym domu na domowników na szczególna uwagę zasługuje ryzyko wycieku gazu. Substancja ta umożliwia co prawda podgrzewanie potraw i ogrzewanie domów, dzięki czemu jest bardzo praktyczne, jednakże niesie za sobą również ryzyko niekontrolowanego wycieku i wybuchu, o znaczne sile rażenia. Nie ma więc żartów.

Czujnik gazu poinformuje o wycieku

Aby zabezpieczyć się przed ryzykiem niekontrolowanego wycieku gazu trzeba zastosować rozwiązanie, które w odpowiednim czasie poinformuje o takim zagrożeniu. Urządzeniem takim jest czujnik gazu. Zawarte w jego wnętrzu układy analityczne na bieżąco sprawdzają skład powietrza w pomieszczeniu, w którym zamontowano czujnik. W przypadku wykrycia nawet niewielkich ilości gazu poinformują domowników o takim fakcie za pomocą intensywnego sygnału dźwiękowego.

Czujnik gazu powinien być stosowany we wszystkich pomieszczeniach, gdzie istnieje ewentualność nieszczelności w instalacji. Dotyczy to więc nie tylko kuchni, korzystających z kuchenek gazowych, lecz również łazienek z piecykami gazowymi ogrzewającymi wodę, a także kotłowni z piecami gazowymi stanowiącymi źródło zasilania instalacji centralnego ogrzewania.

Łatwo kupić i zamontować

Zakup czujnika gazu możliwy jest praktycznie w każdym markecie budowlanym. Koszt zakupu sięga kilkuset złotych, jednakże jest to cena niewygórowana jeśli weźmie się pod uwagę bezpieczeństwo swoje i rodziny, o które zadba w bezpośredni sposób zamontowany czujnik. Zasilanie bateryjne i prosty montaż to kolejne jego zalety.