Czy wiesz że… czyli trochę ciekawostek o marce Whirlpool

Każdy z nas w zasadzie zna zapewne słynną markę Whirlpool i jej pralki uznawane za najlepsze na świecie oraz pozostały sprzęt AGD. Jednak na pewno nie wiemy o tej firmie wszystkiego.. Poniżej zostanie zatem przedstawionych kilka naprawdę wyjątkowych ciekawostek.

Czy wiesz… skąd pochodzi nazwa firmy Whirlpool?

Otóż firma ta na początku zajmowała się produkcją tylko automatycznych pralek wirowych – zresztą pierwszych na świecie. Od tego właśnie wzięła się jej nazwa, bowiem tłumacząc z języka angielskiego „whirlpool” to jest właśnie „wir”.

Czy wiesz, że…. istnieją w Polsce aż trzy zakłady Whirlpool?

Znajdują się one w Łodzi i w Radomsku – słynne fabryki Indesit oraz we Wrocławiu. Zatrudniają one tysiące pracowników.

Czy wiesz, że… początki tej firmy datuje się na 1911 rok?

W 1911 roku powstała pierwsza firma zajmująca się produkcją elektrycznych pralek wirowych. Miało to miejsce w stanie Michigan w Ameryce, zaś nazwa firmy to było Upton Machine Company, na cześć nazwiska dwójki jej założycieli Luisa i Emory Upton. Dopiero z biegiem czasów, w 1950 roku firma ostatecznie siała się Whirlpool Corporation, zajmując powoli aż 32 rynki państwowe na całym świecie.

Czy wiesz, że …częścią koncernu Whirlpool Corporation jest Phillips?

Otóż to pewnie będzie dla wielu bardzo dużym zaskoczeniem. W końcu bardzo często stoimy przed sklepowymi półkami usiłując wybrać albo sprzęt marki Whirlpool albo Phillips. Rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego faktu, że tak naprawdę jest to jedna korporacja.