Forma do tarty – do smacznych i kolorowych ciast

Sezon letni to czas, kiedy w sadach i ogrodach można znaleźć mnóstwo owoców. Aby zaskoczyć rodzinę lub przyjaciół smacznym deserem, można przygotować pyszną tartę – do tego potrzeba jednak odpowiedniej formy.

Forma do tarty

Forma do tarty marki Lubiana to klasyczna, ceramiczna forma, która sprawdzi się w każdej kuchni. Tego typu forma ma wiele zalet. Biała ceramika wygląda niezwykle klasycznie i można podawać w niej świeżo upieczoną tartę, ponieważ zawsze prezentuje się wspaniale. W takiej formie można przygotować zarówno tarty słodkie i pełne owoców, jak również bardziej wytrawne oraz quiche. Dzięki karbowanym, niskim brzegom, można uzyskać oryginalny kształt ciasta. W ceramicznej tarcie można łatwo przygotowywać ciasta, które wymagają zapiekania nadzienia razem z ciastem.

Formę do tarty łatwo jest utrzymać w czystości – można ją myć w zmywarce. Co więcej, można jej także używać w kuchence mikrofalowej. Jest odporna na wysokie oraz niskie temperatury w przedziale od -15°C do 260°C. Ceramika, z której wykonana jest forma, zapewnia łatwe wyjmowanie ciast i nie pozwala na przywieranie ich kawałków do dna. Ciasto można kroić bezpośrednio w formie, która odporna jest na wszelkie zarysowania. Ze względu na bardzo elegancki i klasyczny wygląd, może stanowić doskonałą ozdobę stołu, np. podczas przyjęcia.