obieraczka-do-ziemniakow-6-kg

Funkcjonalności gastronomicznej obieraczki do ziemniaków

Rozpiętość cenowa wśród obieraczek elektrycznych do ziemniaków jest bardzo duża. Chcąc mieć sprzęt z pierwszej ręki, trzeba przeznaczyć na to powyżej dwóch tysięcy złotych. Pułap jednorazowego wsadu przy tej cenie to 5 kg. Przy większej cenie kilogramów może być więcej. Choć przy podobnej ilość produktu (ziemniaka) cena sprzętu może wynosić cztery tysiące, osiem lub nawet powyżej 10 tysięcy złotych.

Montaż

Z pewnością sprawą dosyć podstawową jest to, że we wszystkich urządzeniach trzeba przewidzieć instalację obieraczki do sieci wodociągowej oraz oczywiście dostęp do prądu odpowiednio zabezpieczony. Czyli w przypadku wody trzeba zapewnić jej dopływ i odpływ. To powoduje, że nie jest to zakup nieprzemyślany, lecz sprzęt przeznaczony dla rzeczywistych użytkowników kuchni. Może to być zastosowanie w tzw. małej gastronomii albo w dużych restauracjach czy stołówkach. W każdym przypadku korzyść jest bardzo duża z użytkowania tego wyposażenia. Gastronomiczna obieraczka do ziemniaków powoduje, że czas przygotowania potraw znacznie skraca się, a ich serwowanie może opierać się na świeżo przygotowanych składnikach.

obieraczka stalowa do gastronomii

Udogodnienia

Obieraczki mają w zależności od modelu lampki kontrolne czy wizjery czy też wyłączniki bezpieczeństwa. Regulacja prędkości może być jednostopniowa lub wielo-. Bardzo dużo modeli ma timer. Niektórzy będą chcieli zastosować takie urządzenie do użytku domowego. Przy zastosowaniu komercyjnym należy sprawdzić, czy dany model jest przewidziany do pracy ciągłej. Przy dużym zużyciu wewnętrznych elementów bardzo przydatna będzie opcja wymiennych części ściernych.

Modele producentów różnią się stabilizacją do podłoża. Grupa obieraczek ma płaskie dno i wtedy producent zapewnia na przykład trwałe mocowanie za pomocą śrub. W przypadku nóżek oddzielnych wchodzi w grę ich regulacja.