talerzyk ozdobny deserowy

Jak elegancko podawać ciasta i torty

Umiejętność eleganckiego podawania ciast i tortów jest naprawdę ważna, jeżeli zaprasza się do swojego domu gości na słodki poczęstunek. Co jest potrzebne, by zrobić to naprawdę w doskonałym stylu? Wbrew pozorom wcale nie dużo: ozdobne talerzyki do deserów, sztućce deserowe oraz patera do wyeksponowania ciasta.

Uniwersalne talerzyki deserowe

Warto wybrać uniwersalne ozdobne talerzyki do deserów ze sklepu Bokono. Najlepiej jest skupić się na tym, by były one jak najbardziej klasyczne, a ich elementem ozdobnym może być na przykład tylko wzór wokół rantu talerza, albo delikatne motyw kwiatowy gdzieś w centralnej części talerzyka. Oczywiście można również pokusić się o zakup talerzyków deserowych inspirowanych stylem angielskim, które są pełne kolorów i zdobień, jednak mogą one nie pasować do już posiadanej zestawy.

Patera do serwowania ciasta

Kiedy ma się już ładna talerzyki deserowe, warto sprawdzić sobie również ceramiczną paterę do serwowania ciasta, najlepiej z przeźroczystą szklaną pokrywą. Kiedy włoży się ciasto na taką paterę, uchroni się je przed wysychaniem, a także przed działaniem innych negatywnych czynników. Poza tym ciasto wyeksponowany w ten sposób zwyczajnie yygląda bardzo ładnie, ciesząc oko i zachęcając do degustacji. Przyda się jeszcze nóż do krojenia ciast oraz specjalna łyżka do nakładania na talerze.