orzeźwiający napój własnoręcznie przygotowany

Jak przygotować orzeźwiający napój na upalny dzień?

Lato to czas, w którym od pogody oczekuje się przede wszystkim dużej ilości słońca i wysokich temperatur. Warto pamiętać o tym, że w upalne dni znacznie wzrasta zapotrzebowanie ludzkiego organizmu na płyny. Picie zbyt małej ilości wody czy soków szybko może doprowadzić do odwodnienia organizmu. Idealnym rozwiązaniem na letnie upały są lekkie, owocowe napoje orzeźwiające. Jak przygotować taki smaczny i zdrowy napój?

Prosty przepis na domowy napój orzeźwiający

butelka z wkładem na owoceAby przygotować pyszny napój orzeźwiający w domowym zaciszu, w pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w niezbędne składniki. Obowiązkowo musi to być woda, lód oraz dowolne owoce – w tej roli najlepiej sprawdzą się wszelkiej maści cytrusy, ale również doskonale komponować będzie się kiwi czy truskawki. Owoce należy pokroić na drobne kawałki, włożyć do dzbanka z wodą, dodać lód i mocno schłodzić. Lekkości i orzeźwienia takiemu napojowi doda mięta – wystarczy kilka listków aby przełamać mocny, słodki smak jaki nadają owoce. Taki napój owocowy rewelacyjnie ugasi pragnienie nawet w największy upał. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich osób, którym znudziło się picie samej wody mineralnej.

Sagaform Fresh – zabierz swój napój do pracy lub na wycieczkę!

Szwedzki producent gadżetów kuchennych Sagaform proponuje ciekawe rozwiązanie jakim jest butelka ze specjalnym wkładem przeznaczonym na lód lub owoce. Butelka ta umożliwia przenoszenie schłodzonego napoju do szkoły czy pracy. Specjalny, ażurowy wkład sprawia, że woda przesiąka smakiem świeżych owoców, jednak nie przedostają się do niej kawałki poszczególnych składników.