czajnik king hoff

Jaki czajnik na gaz, a jaki do płyt indukcyjnych?

Jednym z najpopularniejszych urządzeń kuchennych jest oczywiście czajnik. Jednak warto wiedzieć, że czajnik czajnikowi nie równy. Na rynku istnieje kilka ich rodzajów. Najpopularniejsze to czajniki do płyt indukcyjnych oraz czajniki na gaz.

Jaki czajnik do płyt indukcyjnych?

Przede wszystkim należy wiedzieć, iż w przypadku płyt indukcyjnych należy używać naczyń, w tym oczywiście czajników, wykonanych z odpowiednich materiałów. Przykładem takiego materiału może być stal lub żelazo. Są to po prosu materiały, które przyciągają magnes. Dużym ułatwieniem jest fakt, iż producenci odpowiednio oznaczają czajki, której mogą być używane do płyt indukcyjnych.

Jaki czajnik na gaz?

Innym typem czajnika jest czajnik gazowy ze sklepu Bokono. Tu przede wszystkim należy wybrać taki czajnik, który posiada grube dno. Bardzo istotna jest także szerokość dna. Szerokość ma znaczenia, kiedy czajnik położony jest na największym palniku. Odpowiednia szerokość sprawi, że płomień nie będzie wychodził poza dno czajnika. Wadą czajnika na gaz jest fakt, iż obecność płomienia sprawia, że czajnik szybciej ulega zabrudzeniu.

Jaki czajnik wybrać? Wszystko zależy od naszych potrzeb. Nie ma większych różnic w wydajności, zarówno jeśli chodzi o czajnik do płyt indukcyjnych, jak i nowoczesny czajnik na gaz. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaką kuchenkę posiadamy.