kieliszki drinkówki

Kieliszki do różnego rodzaju alkoholu

Kto interesuje się tym, jak pięknie nakrywać do stołu oraz podawać alkohol, z pewnością zauważył, że w sklepach jest bardzo duży wybór różnego rodzaju kieliszków do podawania alkoholu. Niektóre z nich warto mieć w swoim domu. Poniżej krótki przegląd najpopularniejszych kieliszków.

Lampki do wina

Polacy coraz częściej piją białe oraz czerwone wino, chociaż nie jest ono u nas popularne tak jak we Włoszech, Hiszpanii czy innych krajach śródziemnomorskich. Niemniej jednak lampki do wina warto mieć w domu, bo to ten rodzaj kieliszków, który będzie na pewno często używany. Poza tym ładnie wyglądają wyeksponowane w przeszklonej witrynie.

Szklanki i kufle do piwa

Piwo to bardzo popularny trunek w Polsce, prawdziwi miłośnicy piwa powinni zatem kupić sobie zgrabne szklanki oraz kufle, z których ten bursztynowy i miodowy napój, będzie smakował jeszcze lepiej.

Kieliszki do drinków

Zaprojektowane do drinków kieliszki (np. takie) różnią się od tych, w których podaje się wino. Zwykle mają dużo większą pojemność, bo drinki sporządza się z wielu składników. Kto lubi przyrządzać swoje własne autorskie smaki, powinien kupić sobie zestaw pięknych kieliszków do drinków.

Nieduże kieliszki na likiery i nalewki

Likiery i nalewki pija się z małych kieliszków, bo to alkohole stosunkowo ciężkie, często przyrządzane na bazie spirytusu. Kto uwielbia wieczorem raczyć się kieliszkiem pigwówki albo orzechówki, powinien kupić sobie piękne kryształowe kieliszki do likierów.