whirlpool b tnf 5323 ox

Najważniejsze parametry nowoczesnych lodówek

Z roku na rok wymagania konsumentów wobec pojawiających się na rynku modeli AGD rosną. Nic w tym dziwnego – kupujący oczekują, że zainwestowana w sprzęt kwota zwróci się im z nawiązką w postaci oszczędności czasu, energii elektrycznej i efektywności w działaniu.

Parametry lodówek, które wydawały się rewolucyjne jeszcze 10 lat temu, dziś stały się częścią standardowego wyposażenia większości modeli. Czym zatem wyróżniają się lodówki faktycznie nowoczesne, i czy są to cechy, za które warto zapłacić więcej?

whirlpool b tnf 5323 oxKlasa energetyczna A++ lub A+++ oraz system No Frost to obecnie cechy większości modeli – z pewnością nie warto inwestować obecnie w lodówkę, która ich nie posiada.

Przyda się także model, oferujący komorę Fresh Zone o dużej pojemności (ma ją np. Whirlpool B TNF 5323 Ox). To specjalna strefa, w której temperatura jest utrzymywana w okolicach zera, by spowolnić rozwój drobnoustrojów bez wpływu na smak żywności.

Podobnie użyteczną funkcją będzie system antybakteryjnej filtracji powietrza czy opcja kontroli optymalnej wilgotności, także w zaawansowanej, skomputeryzowanie formie, jak w przypadku technologii 6th Sense (patent Whirlpool, m. in. wymieniony wyżej model Whirlpool B TNF 5323 Ox).

Czy jednak typowy użytkownik lodówki potrzebuje takiej funkcji, jak ConvertActive, za pomocą której zamrażalnik zmienia się w chłodziarkę? To na pewno rozwiązanie dla osób, które organizują duże spotkania towarzyskie, ale w codziennym życiu nie jest ono konieczne.

Z kolei cyfrowa diagnostyka usterek w chłodziarce wydaje się możliwością nie tyle zbędną, co znacznie wyprzedzającą swoje czasy. Większość osób będzie się czuła pewniej, wzywając do naprawy fachowca z krwi i kości, zwłaszcza, że takie możliwości daje korzystanie z umowy gwarancyjnej.