Płyty indukcyjne

Z każdym rokiem wśród Polaków rośnie popularność płyt indukcyjnych. Powoli zastępują klasyczne kuchenki gazowe, stając się standardowym wyposażeniem każdego nowoczesnego mieszkania. Dlaczego warto zainwestować w płytę indukcyjną?

Oszczędność czasu i energii

Cechą odróżniającą płytę indukcyjną od innych kuchenek jest niezwykle wysokie wykorzystanie wygenerowanej energii cieplnej. Na płycie nagrzaniu ulegają jedynie określone pola, z których energia cieplna przekazywana jest bezpośrednio do garnka.

Technologia indykcji pozwala na nagrzanie jedynie materiałów ferromagnetycznych, dzięki czemu pozostała część płyty pozostaje chłodna. Dzięki takiemu rozwiązaniu tak, jak w urządzeniu whirlpool acm 816 ba zaledwie 10% wygenerowanej energii ucieka do powietrza.

Ponadto płyty indukcyjne są w stanie w sposób samodzielny określać potrzebną moc do przygotowania potrawy. Po rozpoczęciu wrzenia urządzenie samoczynnie zmniejszy ilość dostarczanej energii, podtrzymując jedynie wrzenie. Jak wykazano płyta przyczynia się również do skrócenia czasu gotowania o blisko 30%.

Bezpieczeństwo i higiena

Płyta indukcyjna, takie jak whirlpool acm 816 ba to również gwarant bezpieczeństwa, który znajdzie szczególnie zastosowanie w przypadku obecności dzieci. Przypadkowe włączenie płyty indukcyjnej jest w zasadzie niemożliwe. Jej nagrzewanie rozpoczyna się dopiero w momencie umieszczenia na niej odpowiedniego garnka. Do tego czasu pozostanie chłodna. Również po jego ściągnięciu temperatura zacznie spadać.

Nie ma też możliwości poparzenia w czasie gotowania na pozostałej części płyty. Urządzenie nagrzewa się jedynie punktowo, w określonych miejscach nie istnieje więc ryzyko przypadkowego poparzenia się na pozostałej części urządzenia. Z tego powodu w przypadku wykipienia potrawy z garnka możemy natychmiastowo posprzątać resztki jedzenia, które się nie przypalą.