plastikowe foremki do przyrządzenia domowych lodów

Wspaniałe silikonowe foremki do lodów powinny znaleźć się w każdej kuchni

Nie ma osoby, która w upalną pogodę nie miałaby ochoty na loda. Taki deser nie tylko jest pyszny, ale również świetnie pomaga się schłodzić i ukoić zmysły w trakcie upałów. Bardzo wiele osób zamiast kupować gotowe produkty przygotowuje je samemu w domowym zaciszu. Okazuje się, że wykonanie pysznych lodów dla całej rodziny wcale nie jest skomplikowane.

Gdzie kupić foremki do lodów?

Silikonowe foremki do lodów z Aledobre.pl najlepiej jest kupować w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego – zarówno w tych stacjonarnych, jak i internetowych. Wysokiej jakości foremki nie tylko pięknie się prezentują i są elastyczne, dzięki czemu można z nich łatwo wycisnąć lody, ale również są bardzo trwałe. Ponadto większość foremek silikonowych jest odporna na działanie wysokich i niskich temperatur w zakresie od -20 do +230 stopni Celsjusza. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów i nie zagrażają zdrowiu ludzi.

Jakie można spotkać rodzaje foremek?

Na rynku można spotkać kilka różnych rodzajów foremek do lodów, z których te przeznaczone do robienia deserów na patyku są najpopularniejsze. Najczęściej jedna forma pozwala na zrobienie ok. 6 lodów, a więc idealnie wystarcza dla całej rodziny. Wystarczy wykonać odpowiednią masę na bazie soku z owoców lub jogurtu, wlać do foremek i wstawić do zamrażalnika na kilka godzin, by później móc cieszyć się smacznym deserem. Ponadto takie lody domowej roboty są zdecydowanie zdrowsze, ponieważ nie zawierają żadnych substancji chemicznych, zagęszczaczy, barwników czy konserwantów. Zrobienie lodów trwa zaledwie kilka minut i można do tej czynności zaangażować również maluchy – z pewnością spodoba im się ta opcja.